تبلیغات
دلنوشته
صفائی ندارد ارسطو شدن خوشا پر کشیدن پرستو شدن

زمام استر امام صادق سلام الله علیه به دست غلامشان بود که جلوی مسجد ایستاده بود. مرد تاجر خراسانی آمد و به غلام امام گفت: بیا با هم معامله ای کنیم. تو نوکری امام سلام الله علیه را به من بده؛ من تمام ثروتم را به تو می دهم که در خراسان ثروت بسیاری دارم. همه ی ثروتم از آن تو باشد و من غلام امام صادق سلام الله علیه باشم. او خوشحال شد از این که ثروت سرشاری به دستش رسیده است؛ گفت:
پس صبر کن من بروم مشورتی با خود امام سلام الله علیه کنم.
خدمت امام صادق سلام الله علیه آمد و گفت: آقا، من چند سال خدمت شما بوده ام. حال، اگر خیری به من بخواهد برسد، شما مانع می شوید؟
فرمودند: نه.
عرض کرد: مردی می خواهد با من معامله ای کند. تاجری خراسانی و ثروتمند است. طالب این شده که غلام شما باشد و من هم سر ثروت او بروم.
فرمود: معلوم می شود که از ما خسته شده ای. اگر به ما بی رغبت شده ای، عیبی ندارد. او جای تو بیاید و تو به جای او برو؛ ما مانع نمی شویم.
او خوشحال شد و برخواست که برود.
امام صدا زد و فرمود: بیا چون تو چند سال خدمت ما بوده ای، حقی بر من داری؛ می خواهم نصیحتت کنم؛ فردای قیامت که شود، رسول خدا متمسک به نور جلال خدا می شود و علی مرتضی، جد ما، متمسک به رسول خدا و ما هم متمسک به جدمان، علی مرتضی می شویم و شیعیان و دوستان ما هم متمسک به ما می شوند و همگی با هم وارد بهشت خدا می شویم. حال، اگر دوست داری با ما باشی، می پذیریم و اگر هم می خواهی بروی، مانع نمی شویم.
گفت: آقا، نخواستم. اگر تمام دنیا را هم به من بدهند، حاضر نیستم از در خانه شما بروم. من در خدمت شما و غلام شما هستم.
سپس پیش مرد خراسانی رفت و گفت: نه، من حاضر نیستم دست از غلامی امام بردارم.
مرد خراسانی گفت: پس مرا نزد آقا ببر تا خدمتشان عرض ارادت کنم.
خدمت امام رسید و عرض مودت کرد و امام هم درباره اش دعا فرمودند.

منبع: عطر گل یاس، جلد اول. سلسله کتب مواعظ و حکایات حضرت آیت الله ضیاء آبادی
داستان فوق ارزش خدمت در محضر امام هر عصری را نشان می دهد.
خدمتگزاری در راه امام زمان سلام الله علیه از چنان ارزش و بهایی برخوردار است که حتی هیچ کدام از ثروت های مادی دنیا به پای آن نمی رسد.دنیای امروزی همواره در صدد این است که این نوکری و خدمت از امام زمان علیه السلام را از ما بگیرند و ما محبین اهل بیت باید حواسمان جمع باشد که پاداش ارزشی که برای این خدمت در نظر گرفته اند قابل قیاس با هیچ یک از ثروت ها و لذایذ دنیوی نیست.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 8 آبان 1393 توسط پادینا


دلنوشته
موضوعات
آخرین مطالب
نویسندگان
پیوند ها
آرشیو مطالب
آمار سایت

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً


فال حافظ